Hlavní obsah
Karel Holas a František Černý tvoří jádro skupiny. Foto: Michaela Hermína

Čechomoru je třicet. Nové studiové album bude 23. března

Slavný Čechomor se dožil třicetin. Už 23. března vydá nové řadové album Nadechnutí s úpravami lidových písní i vlastním autorským materiálem. Původní termín vydání 30. března uvedla firma Warner Music omylem.

Karel Holas a František Černý tvoří jádro skupiny. Foto: Michaela Hermína
Čechomoru je třicet. Nové studiové album bude 23. března

„Lidové písně doplněné o několik původních písniček dostaly výrazný aranžérský impuls z pera Jana Valty, který k tradičním rockovým aranžmá Čechomoru vytvořil výrazná aranžmá dechová. Široká škála hudebních stylů od symfonické hudby až po pravou českou dechovku nabízí nový a neobvyklý zvuk skupiny Čechomor za doprovodu Kumpanových muzikantů pod vedením virtuózního trumpetisty Vlado Kumpana,“ popsala desku Marcela Kočandrlová z firmy Warner Music ČR.

Čechomor: Nadechnutí

Foto: Michaela Hermína

Skupina se zrodila na sklonku osmdesátých let, kdy komunistický režim Čechům lidovou hudbu spíš zhnusil, a přesto se postupně propracovala k nečekaným úspěchům. Moderní pojetí lidovek ve spojení s „uměle lidovými“ hity z jejich pera si získalo oblibu u nás a na Slovensku a později v celé Evropě, v Americe i v Asii.

Skupina spolupracovala s mnoha známými českými zpěváky a zpěvačkami, se symfonickými orchestry i americkou písničkářkou Suzanne Vega. V poslední době parta kolem Franty Černého a Karla Holase vystupuje se zpěvačkou Martinou Pártlovou.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků