Hlavní obsah

Buena Vista Social Club jamovali v Bílém domě

Známá kubánská skupina Buena Vista Social Club zahrála Baracku Obamovi. Koncert proběhl u příležitosti Národního měsíce hispánského dědictví.

Buena Vista Social Club jamovali v Bílém domě

Vystoupení symbolizuje velké změny, které probíhají v americko-kubánských vztazích a také neustále narůstající počet hispánských imigrantů v USA. Po koncertě prezident Barack Obama poděkoval muzikantům a pozval na prohlídku svého sídla skupinu mladých lidí hispánského původu.

Buena Vista Social Club byla nejslavnější i nejuznávanější kubánskou skupinou na světě, ovšem většina výrazných osobností, které v ní účinkovaly, již zemřela. Ve skupině tak působí jiní lidé a jde spíše o udržování značky.

V roce 2007 zesnul například Faustino Oramas, který byl autorem legendárního hitu Candela. Kytarista Compay Segundo a klavírista Rubén González odešli roku 2003 a mezi živými už není ani miláček davů, zpěvák Ibrahím Ferrer, kterého si můžete pamatovat z pražského koncertu staré Bueny Visty.

Skupinu muzikantů z Havany vytáhl v devadesátých letech ke slávě americký kytarista Ry Cooder a hlavně režisér Wim Wenders, který o nich natočil film. Poté začal soubor stařečků objíždět celý svět a přibližoval novým generacím tradiční kubánský styl, vášnivý a těžce nostalgický son.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků