Hlavní obsah
 

Bude „bunga bunga”. Film o Berlusconim má trailer

Po třech letech se do distribučního labelu KVIFF Distribution vrací nejlepší italský režisér současnosti Paolo Sorrentino. Po úspěšném Mládí, držiteli divácké ceny z 50. ročníku MFF Karlovy Vary, přichází Sorrentino do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem Oni a Silvio.

 
Bude „bunga bunga”. Film o Berlusconim má trailer

Snímek nezapře režisérův nezaměnitelný styl, divákům dobře známý také z oscarového filmu Velká nádhera. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárnil Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a rozpustilými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga“.

Film Oni a Silvio

Foto: Aerofilms

Přestože se děj filmu točí právě kolem této ústřední postavy, dotýká se řady dalších obecnějších témat: ztráty hodnot v politice, egoismu, šovinismu nebo cynického mechanismu moci. Zabývá se nejen tím, kdo je skutečný Silvio Berlusconi a další mocní jeho střihu, ale také tím, kdo jsou ti, kteří jim pomáhají udržet jejich moc, ti, kteří chtějí stát na stejném břehu jako oni a snaží se vlísat do jejich přízně, ti, kteří je volí, zkrátka všichni ti, kdo se je naučili milovat.

Po světové premiéře na filmovém festivalu v Torontu vstoupí snímek Oni a Silvio 15. listopadu 2018 také do českých kin, a to díky spolupráci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, České televize a distribuční společnosti Aerofilms.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků