Hlavní obsah

BSP se vrací na pódia

Ota Balage, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček oznámili, že se pod starým názvem BSP letos vrátí na koncertní pódia, a to hned ve dvou vlnách. Nejprve se představí na letních festivalech, podruhé na pěti exkluzivních vánočních koncertech v závěru roku.

BSP se vrací na pódia

"S tou aktivitou přišli kluci. Já jim řekl, že sice dělám na comebacku Pražského výběru, ale že bychom to mohli na pár koncertech zkusit a pak se uvidí. Pokud bychom měli vydat nové album, potom nejdřív příští rok. Ota a Kamil už ale na nových písničkách pracují," sdělil Právu Michal Pavlíček.

BSP chtějí oživit ducha skupiny z roku 1992, kdy vydali své první album Ota Balage for Kamil Střihavka by assistance Michal Pavlíček. Bylo natočeno v angličtině, získalo šest nominací na české Gramy a singl I Don´t Know patří k nejúspěšnějším písním devadesátých let u nás. O dva roky později vyšlo česky nazpívané druhé album Michal Pavlíček for Kamil Střihavka by assistance Ota Balage. Získalo rovněž šest nominací na prestižní české hudební ceny a nabídlo další slavnou skladbu Země vzdálená.

V roce 1996 se skupina rozjela na svou dosud poslední sérii koncertů nazvanou Turné v modrém (s hostující Lucií Bílou) a následně ohlásila rozchod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků