Hlavní obsah
Z filmu Amélie z Montmartru. Foto: Profimedia.cz

Broadway chystá muzikál podle filmu Amélie z Montmartru

Newyorská Broadway chystá muzikál podle populárního francouzského filmu Amélie z Montmartru z roku 2001. Spekulace médií potvrdil hudebník Dan Messé, jenž má být hlavním tvůrcem adaptovaného příběhu o plaché číšnici rozdávající štěstí.

Z filmu Amélie z Montmartru. Foto: Profimedia.cz
Broadway chystá muzikál podle filmu Amélie z Montmartru

"Není to nejlépe střežené tajemství, ale stejně jsem šťastný, že mohu oznámit, že jsme byli pověřeni přenést filmovou Amélii na Broadway," napsal Messé na Facebooku.

Hudbu k muzikálu složí Messé ve spolupráci se skladatelem Nathanem Tysenem, libreto napíše dramatik Craig Lucas.

Film Amélie z Montmartru režiséra Jeana-Pierra Jeuneta v roce 2001 zvítězil v Karlových Varech, a zahájil tak cestu po světě provázenou dalšími festivalovými úspěchy. V titulní roli Amélie excelovala Audrey Tautouová, která se díky tomuto snímku stala hereckou hvězdou. Ve Francii, kde ho v kinech vidělo 8,6 miliónu diváků, film získal čtyři Césary a v Americe byl nominován na pět Oscarů.

Sám režisér filmu nicméně v rozhovoru pro francouzský rozhlas uvedl, že je z plánu změnit "Amélii" na muzikál znechucený – a práva prodal jen proto, aby podpořil charitu. Jeunet dodal, že Broadway vášnivě nenávidí a má hrůzu z muzikálů, přesto se nakonec rozhodl prodat práva a výtěžek dát na financování lékařské péče pro děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků