Hlavní obsah
Agent Jejího veličenstva James Bond 007 s právem zabíjet vyráží do akce v novém filmu Die Another Day. Foto: jamesbond.com

Bondovka Dnes neumírej byla hlavním lákadlem víkendu

Nový díl bondovky s názvem Dnes neumírej vidělo v českých kinech do čtvrtka do neděle 73 tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali 8 676 704 korun. Podle Jana Strnada z distribuční společnosti Bontonfilm jde o historicky čtvrtý nejúspěšnější start z hlediska tržeb po obou dílech Harryho Pottera a Pánovi prstenů.

Agent Jejího veličenstva James Bond 007 s právem zabíjet vyráží do akce v novém filmu Die Another Day. Foto: jamesbond.com
Bondovka Dnes neumírej byla hlavním lákadlem víkendu

Dosud nejúspěšnějším se před rokem stal Pán prstenů s podtitulem Společenstvo prstenů, který během prvního víkendu zhlédlo 118 465 diváků, přičemž tržby přesáhly třináct miliónů korun. Předcházející bondovka Jeden svět nestačí se před dvěma lety setkala s víkendovou návštěvností "pouhých" 25 979 lidí a tržbami ve výši necelých 2,5 miliónu korun. "Pro srovnání - Svěrákův Tmavomodrý svět zhlédlo loni v květnu první víkend po premiéře sice 84 066 diváků, avšak tržby byly vzhledem k nižšímu vstupnému menší a činily 7 611 322 korun," řekl Strnad ČTK.

Projekce začaly o půlnoci

Distributorovi v pořadí už dvacáté bondiády se vyplatilo nasadit ji do distribuce už o půlnoci z Nového roku na 2. leden. Ve třech pražských a jednom brněnském multikině tak sledovaly nejnovější dobrodružství populárního agenta 007 dva tisíce nedočkavých filmových fanoušků. Jubilejní díl, v němž neprůstřelného agenta Jamese Bonda už počtvrté ztvárnil populární Pierce Brosnan, se na česká filmová plátna dostal v jedenatřiceti kopiích. Dalších devět se už promítá na Slovensku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků