Hlavní obsah
Prague Cello Quartet v Přepychách. Foto: Dana Ehlová

Bokovka a Věčný svit oceněny spisovateli za nejlepší scénáře

Týden před udílením filmových Oscarů získala tragikomedie z kalifornských vinic Bokovka cenu Sdružení amerických spisovatelů za nejlepší filmovou adaptaci literární předlohy. Za nejlepší původní scénář ocenili spisovatelé snímek Věčný svit neposkvrněné mysli o řešení potíží s milostnými vztahy umělou ztrátou paměti.

Prague Cello Quartet v Přepychách. Foto: Dana Ehlová
Bokovka a Věčný svit oceněny spisovateli za nejlepší scénáře

Ve scenáristických kategoriích se Bokovka a Věčný svit neposkvrněné mysli ucházejí také o Oscary, které se budou udělovat v noci na pondělí 27. února. Ceny spisovatelů jsou zpravidla považované za předzvěst Oscarů udělovaných za scénáře.

Bokovka, která se už tři týdny hraje v českých a slovenských kinech, vznikla podle románu Rexe Picketta upraveného do filmové podoby režisérem Alexandrem Paynem a Jimem Taylorem. Před měsícem už získala prestižní Zlatý glóbus za nejlepší filmovou komedii a nedávno také cenu nejlepšího hereckého obsazení od amerického Sdružení filmových a televizních herců.

"Komplikovanou komediální fantazii" o rozchodu milenců za pomoci vymazání vzpomínek Věčný svit neposkvrněné mysli napsali Charlie Kaufman, Michel Gondry a Pierre Bismuth.

Ve snímku zařazeném do české a slovenské distribuce v druhé polovině loňského roku si hlavní roli zahrál Jim Carrey. Na Oscara je ale v této kategorii nominována jeho filmová partnerka Kate Winsletová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků