Hlavní obsah
 

Beata Hlavenková představuje písničku Pořád je to tak. Vnímá ji jako modlitbu založenou na hlasech

Zpěvačka, hudebnice a producentka Beata Hlavenková představuje ochutnávku ze šestého sólového alba s názvem Žijutě, které vyjde 29. října u vydavatelství Minority Records. Videoklip k písničce Pořád je to tak natočily herečka a režisérka Petra Nesvačilová a filmařka a fotografka Anežka Horová.

 
Beata Hlavenková představuje písničku Pořád je to tak. Vnímá ji jako modlitbu založenou na hlasech

„Dělat klip Beatě je pro mě veliká radost, jelikož si vážím její hudby a pěveckého talentu. S Anežkou Horovou jsme vytvořily impresi, pocit, blízkost, kterou písnička nese. A teď je vás všech,“ říká ke vzniku videoklipu Petra Nesvačilová.

„Petra velmi vnímá sdělení zpěváků a zpěvaček. Ráda jim kouká do očí a vnímá jejich emoce a rozpoložení u hudební výpovědi. Píseň Pořád je to tak je až takovou modlitbou založenou především na hlasech, proto byla přirozenou volbou. S Anežkou Horovou si v konceptu a procesu velmi rozuměly. Pro všechny tři se jednalo o krásnou spolupráci,“ sděluje Hlavenková.

Hudba a text skladby vznikaly ve spolupráci s hudebníkem a datovým architektem Lukášem Duchovičem.

Hlavenková, držitelka dvou Cen Anděl, se po soundtracku k filmu Zátopek plně zaměřila na sólovou tvorbu a na konci října novinku Žijutě vydá a 31. října ji pokřtí v pražském divadle Archa. Kromě její Kapely Snů, tvořené Oskarem Törökem, Patrickem Karpenstkim a Milošem Klápštěm, se objeví na křtu další hosté.

Na připravovanou desku jich pozvala jedenáct. Jsou mezi nimi Rich Perry, Adam Koller, Thom Artway, Oto Klempíř, Tomáš Neuwerth, David Stypka a další. Vinyl mastering připravil Miles Showell ve studiích Abbey Road v Londýně, jenž stojí mimo jiné za alby Amy Whinehouse, Tori Amos či Duy Lipy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků