Hlavní obsah
 

Autoři komedie Nedotknutelní přicházejí s dobrákem Brunem a spolkem autistů

Tvůrčí dvojice Eric Toledano – Olivier Nakache, která se celosvětově proslavila komedií Nedotknutelní, přichází s komediálně laděným dramatem Výjimeční o autistech.

 
Autoři komedie Nedotknutelní přicházejí s dobrákem Brunem a spolkem autistů

Nedotknutelní byl příběh ochrnutého boháče Philippa a chudého černocha z předměstí Drisse, který se právě vrátil z vězení. Boháč si vybere nekvalifikovaného vtipálka na práci opatrovníka. Střet kultur se autorům podařilo vylíčit vtipně, z nemocného milionáře a pouličního grázlíka vznikla sehraná dvojka, která si začala užívat život. Kritika přijala snímek velmi kladně, následně dostal mnoho cen (Zlatý glóbus, Evropská filmová cena, BAFTA) a promítal se téměř po celém světě.

Nedotknutelní: François Cluzet a Omar Sy

Foto: Aerofilms

Vincent Cassel

Foto: Bioscop

Do nového snímku Výjimeční obsadili Vincenta Cassela (Černá labuť, Veřejný nepřítel č. 1) a Redu Kateba (30 minut po půlnoci). Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se o tyto děti starat.

Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští smysl pro humor. Ani když jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce. Jednoho dne se ale dozvědí, že úředníci chtějí jejich organizaci potopit.

Výjimeční vstoupí do českých kin 28. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků