Hlavní obsah
létohrátky Foto: KulturaFM

Autor Sanitky a Babího léta slaví jubileum

Televizní inscenace Nezralé maliny, Ikarův pád, Tažní ptáci, Zámek v Čechách, seriál Sanitka, filmy Učitel tance, Fany či Babí léto jsou spojeny se scenáristou a dramatikem Jiřím Hubačem, který v pátek slaví pětasedmdesáté jubileum.Ve jeho dílech vytvořili nesmrtelné postavy Vladimír Menšík, Jiřina Jirásková, Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková...

létohrátky Foto: KulturaFM
Autor Sanitky a Babího léta slaví jubileum

To proto, že Jiří Hubač psal vždy role hercům "na tělo" a to v příbězích, které dokážou zasáhnout lidská srdce.

Klasik televizní inscenace ve své více než čtyřicetileté kariéře napsal mnoho scénářů, za něž získal řadu prestižních ocenění. Podstatnější ale je, že je nosí v paměti diváci a že každá repríza Hubačových inscenací je opravdovým svátkem.

Silná díla, která zasáhnou lidská srdce

Hubač je také renomovaným autorem divadelních her - Stará dobrá kapela, Dům na nebesích a Generálka pro Jiřinu Bohdalovou, Modrý pavilón, Komu zvoní hrana (podle E. Hemingwaye), Král Krysa (podle J. Clavella), je i autorem libreta k muzikálu Johanka z Arku. 

Absolvent elektrotechnické průmyslovky pracoval nejprve jako konstruktér a poté dokumentátor Úřadu pro patenty a vynálezy. V roce 1960 se stal dramaturgem Československé televize, po čtrnácti letech odešel do svobodného povolání. Před pěti lety byl zapsán do televizní Dvorany slávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků