Hlavní obsah
 

Autor hudby k Titaniku se zabil v letadle

Skladatel James Horner zemřel při nehodě malého soukromého letadla v Kalifornii. Bylo mu 61 let. Byl znám hlavně jako autor hudby k filmu Titanic.

 
Autor hudby k Titaniku se zabil v letadle

Horner získal Oscara za filmovou hudbu k Titaniku i za hlavní píseň ke stejnému snímku. Svými skladbami doprovodil také filmy Trója, Apollo 13 nebo Čistá duše.

Horner byl podle BBC zkušený pilot. Ze zatím nezjištěných příčin se v pondělí zřítil v malém letadle u kalifornské Santa Barbary a zemřel. Letadlo navíc způsobilo požár, který uhasily tamní jednotky hasičů.

Asistentka Jamese Hornera Sylvia Patrycja napsala na Facebook: „Ztratili jsme skvělého člověka s velkým srdcem a neuvěřitelným talentem. Zemřel při tom, co miloval.”

James Horner

Foto: Profimedia.cz

Herec a režisér Ron Howard uvedl, že Horner byl „brilantním skladatelem” a kamarádem, se kterým pracoval na sedmi filmech. „Soucítím s jeho milovanými,” uzavřel.

Titulní píseň z filmu Titanic My Heart Will Go On

O „brilantnosti” ale hudební svět již dlouho pochyboval. Horner byl jednoduše mainstreamový řemeslník, který toho sám vymyslel méně, než se zdá. Kritici mu už dávno předhazovali, že si bral nápady jiných (Šostakovič, Chačaturjan) a bezostyšně je komerčně využíval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků