Hlavní obsah

Arabská kouzelnice Natacha Atlas přiveze do Prahy akustické songy

Na podzim do Prahy opět zavítá pozoruhodná britsko-egyptská zpěvačka, skladatelka a tanečnice Natacha Atlas. Naposledy tu vystupovala na speciálním akustickém koncertu s The Mazeeka Ensemble, se kterými přijede i 22. října do Lucerna Music Baru.

Arabská kouzelnice Natacha Atlas přiveze do Prahy akustické songy

Natacha Atlas výrazněji vstoupila do světa world music na počátku 90. let, když se spojila se skupinou Transglobal Underground. Od té doby bývá často řazena do škatulky elektronika/world music. Fúze naprogramovaných beatů a etnického zpěvu, která byla tehdy velmi progresivní, už ale dnes málokoho překvapí.

Zpěvačka, která si prošla hudebními oblastmi dubu, reggae a drum 'n' bassu, se nyní elektronice moc nevěnuje, jak naznačuje třeba i aktuální píseň Ana Hina ze stejnojmenného alba, které vyšlo v roce 2008. Jedná se o akustické album ovlivněné arabskou a skotskou lidovou hudbou a mělo vesměs dobré recenze.

Vstupenky na koncert jsou za 490 Kč k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, nebo v pokladně Lucerna Music Baru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků