Hlavní obsah
 

Anděly ovládla Aneta Langerová

Ceny Anděl udělované ve čtvrtek v pražském Hudebním divadle Karlín zcela ovládla Aneta Langerová, která se stala zpěvačkou roku a dostala i ceny za album roku Na Radosti, za píseň roku Tráva a za stejnojmenný videoklip. Skupinou roku jsou Chinaski.

 
Anděly ovládla Aneta Langerová

„Moc děkujeme, vážíme si toho, chtěl bych poděkovat kapele,” řekl zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný při přebírání Anděla.

Zpěvačkou roku se stala Aneta Langerová, která převzala cenu z rukou Marka Ebena. Porazila Lenku Dusilovou a Ewu Farnou.

„Já si připadám jako malý opičák, který přijde a je vidět, ale za tou mojí prací stojí spousta lidí, kteří taky pracují velmi pilně. Chci jim poděkovat a chci poděkovat svému bratrovi Nikolovi, manažerovi, který se o mě stará...” zmínila mimo jiné.

Aneta Langerová

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Anděla za píseň roku Tráva a album roku Na Radosti dostala rovněž Langerová. „Deska se jmenuje Na Radosti, tak mějte radost,” uzavřela Langerová, která musela na pódium už počtvrté.

Aneta Langerová převzala cenu od Marka Ebena.

Foto: Milan Malíček, Právo

Skupina Jelen

Foto: Milan Malíček, Právo

Aneta Langerová a Olga Špátová

Foto: Milan Malíček, Právo

Chinaski

Foto: Milan Malíček, Právo

Anděla dostal také videoklip Anety Langerové a Olgy Špátové Tráva, který dostal přednost před Xindlem X (V blbým věku) a kapelou Zrní (Loďky).

Zpěvákem roku se stal Michal Hrůza. „Já děkuju manželce, děkuju klukům z kapely,” řekl stručně za bouřlivého potlesku.

Michal Hrůza

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Michal Hrůza

Foto: Milan Malíček, Právo

Objev roku Jelen

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Chinaski

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Objevem roku se stala skupina Jelen, která porazila Monikino kino a Voxela. Frontman Jelena poděkoval svému labelu, rodinám, manželkám a „hlavně fanouškům za to, že vzali naše písničky za své a zpívají je s námi na koncertech.”

Do Síně slávy byla uvedena zpěvačka Hana Zagorová.

„Já mám strašnou radost, že jsem zlatého andílka dostala v běhu koncertů a ne v období bilancování. Chtěla bych hrozně poděkovat akademii, samozřejmě všem svým spolupracovníkům, těm senzačním lidem i těm příšerným, protože mě všichni posunuli kousek dál a pak bych chtěla poděkovat svým fanouškům,“ řekla Zagorová.

Nejprodávanější deskou loňského roku je album Proměnamě Tomáše Kluse. Celý večer zahájil Karel Gott, který uvedl, že cenu „získává Leoš Mareš”. Bylo to za to, že „přestal zpívat”, vysvětlil Gott. Během večera vystoupili Michal Hrůza, Aneta Langerová, Ondřej Brzobohatý, Xindl X, Chinaski, Jelen a další. Marta Jandová a Václav Noid Bárta poprvé představili skladbu Hope Never Dies, která má v květnu reprezentovat Českou republiku na Eurosongu ve Vídni.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:

Stručný přehled vítězů:

Zpěvák roku: Michal Hrůza

Zpěvačka roku: Aneta Langerová

Skupina roku: Chinaski

Objev roku: Jelen

Album roku: Na Radosti (Aneta Langerová)

Píseň roku: Tráva (Aneta Langerová)

Videoklip roku: Tráva (Aneta Langerová)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků