Hlavní obsah

Ameriku ovládl čtvrtý díl ságy Mission: Impossible

Americká kina ovládl o vánočním víkendu čtvrtý díl série Mission: Impossible - Ghost Protocol, když se s velkým náskokem stal nejnavštěvovanějším filmem.

Ameriku ovládl čtvrtý díl ságy Mission: Impossible

Podle agentury Reuters kritici úspěch vyzdvihují zejména kvůli několika předchozím neúspěchům představitele hlavní role Toma Cruise. Celosvětově vydělal film od uvedení na filmová plátna minulý víkend již 218,6 miliónů dolarů (4,3 miliardy korun).

V USA a Kanadě se o víkendu prodaly lístky za 46 miliónů dolarů, mimo severní Ameriku to bylo 140 miliónů dolarů. Podle hodnocení CinemaScore dostal snímek známku A minus a server Rottentomatoes.com, kde se scházejí komentáře kritiků, film ohodnotil 94 procenty.

TOP TEN

1. Mission: Impossible - Ghost Protokol 

2. Sherlock Holmes: Hra stínů

3. Alvin a Chipmunkové 3 

4. Muži, kteří nenávidí ženy

5. Tintinova dobrodružství 

6. Koupili jsme zoo 

7. Válečný kůň 

8. Černá hodina 

9. Šťastný Nový rok 

10. Děti moje

Na druhém místě skončil film Sherlock Holmes: Hra stínů, když za víkend vydělal asi 31,8 miliónu dolarů. Jako třetí se umístil Alvin a Chipmunkové 3 s 20 milióny dolarů, těsně následovaní thrillerem Muži, kteří nenávidí ženy s 19,4 milióny dolarů.

Podle serveru Hollywood.com, který sleduje prodej vstupenek, ale celkově o Vánocích návštěvnost kin poklesla. Oproti minulému roku se jedná o snížení zisku o 15 procent, když dvanáct nejúspěšnějších filmů vydělalo v severní Americe dohromady 114 miliónů dolarů.

Nicméně stoupl zájem o některé novinky. Komedie Koupili jsme zoo s Mattem Damonem v hlavní roli se umístila na šestém místě s 15,6 milióny dolarů za v pořadí pátým filmem Tintinova dobrodružství s 16,1 milióny dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků