Hlavní obsah
Zpěvačka a hudebnice Manou Gallo z projektu Acoustic Africa Foto: Colours of Ostrava

Akustická Afrika. Živelný zážitek na Colours

Africká zpěvačka Dobet Gnahoré, která je známá i pražskému publiku jako sólistka, přijede na festival Colours of Ostrava. V projektu Acoustic Africa se spojila s kolegyněmi Manou Gallo a Kareyce Fotso, sestavu doplňuje také hráč na balafon Aly Keita, kytarista Zoumana Diarra a bubeník Boris Tchango. Nenechte si ujít fenomenální zpěv dámského tria a živelné afro rytmy v sobotu v 19.00.

Zpěvačka a hudebnice Manou Gallo z projektu Acoustic Africa Foto: Colours of Ostrava
Akustická Afrika. Živelný zážitek na Colours

Název Acoustic Africa může být trochu zavádějící, protože vyvolává dojem tichého decentního koncertu, jenže je to přesně naopak. Acoustic Africa přinášejí taneční smršť, afro-beat a funky baskytaru v rukách Manou Gallo.

Tanečnice a zpěvačka Dobet Gnahoré se proslavila získáním společné Grammy se slavnější kolegyní India.Arie za singl Pearls a s úspěchem koncertovala po Americe i Evropě včetně ČR. Jejímu sólovému albu Djepka La You se v roce 2010 velmi dařilo ve World Music hitparádě WMCE.

Gnahoré je jako zpěvačka křehká, nevtíravá, často spíše introvertní, ale s hlasem na sto procent naplněným emocemi. Jen občas překvapí syrovým, drsným výkřikem.

Rodačka z Pobřeží slonoviny zahájila profesionální kariéru roku 2004 debutem Ano Neko. O tři roky později vydala řadovou desku Na Afriki a pak Djepka La You.

Zpěvačka a baskytaristka Manou Gallo (také Pobřeží slonoviny) si vysloužila ostruhy s belgicko-konžskou skupinou Zap Mama a bubenickou skupinou Tambours de Brazza. Loni produkovala velmi úspěšné album Rising Tide skupiny Mokoomba ze Zimbabwe.

Kareyce Fotso (Kamerun) je talentovaná kytaristka a zpěvačka, která má blízko ke stylu bikutsi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků