Hlavní obsah
 

O Českého lva pro nejlepšího herce v hlavní roli se utkají Bartoška, Roden i Murphy

Nominace na ceny Český lev byly vyhlášeny v polovině ledna, jak hlasování České filmové a televizní akademie dopadne, se dozvíme 4. března. Kdo má šanci v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli?

 
O Českého lva pro nejlepšího herce v hlavní roli se utkají Bartoška, Roden i Murphy

Rovnou za dvě hlavní role je nominován Karel Roden.

Akademii zaujal jako Jan Masaryk v Ševčíkově snímku pojednávajícím o období mezi roky 1937 a 1939. Snímek byl v limitované premiéře promítán už v závěru loňského roku, do kin přijde 9. března, tedy až po vyhlášení Lvů. Druhým snímkem, v němž Roden exceloval, tentokrát v roli psychicky narušeného hypochondra, je Nikdy nejsme sami Petra Václava.

Ve hře o cenu pro nejlepšího hlavního herce je také Ivan Trojan za roli Petronela v divácky úspěšném Andělovi Páně 2 režiséra Jiřího Stracha.

Adeptem na sošku je i irský herec Cillian Murphy za roli Jozefa Gabčíka ve filmu režiséra Seana Ellise Anthropoid, jenž měl premiéru na loňském karlovarském filmovém festivalu.

Pětici uzavírá Jiří Bartoška za roli ve snímku Radka Bajgara Teorie tygra, v němž jako veterinář Jan utíká od své partnerský život velmi houževnatě režírující manželky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků