Kniha Stories i stejnojmenná výstava prezentují dvanáct fotoreportáží ze zahraničních cest, které Šibík podnikl od roku 2001. Zachytil v nich neštěstí a hrůzy nejen jako tichý pozorovatel, ale i jako velmi citlivý člověk např. při pohledu na nemocné AIDS dožívající své poslední dny v naprosto ubohých podmínkách (svou sbírkou a výstavou pro "nemocnici" v ukrajinské Oděse vybral skoro milión korun).

Epidemii AIDS na Ukrajině, následky tsunami na Srí Lance, komunistickou Severní Koreu, pohřeb papeže Jana Pavla II. ve Vatikánu i Jásira Arafata v Ramalláhu či odchod Izraelců z pásma Gazy  - to vše v dojemných kompozicích ukazuje Šibík jako kruté svědectví doby a světa, jehož jsme někdy až příliš němými obyvateli.

U Šibíka jsou zajímavé popisky a průvodní komentáře. Dodává jimi obrazové výpovědi na síle a pomáhá návštěvníkům pochopit "obrazem vyřčené". Zajímavostí je, že všech dva tisíce výtisků publikace obsahuje vloženou fotografii, vlastnoručně podepsanou autorem. Netradiční je i obal knihy, který graficky zpracovali Aleš Najbrt a Petr Štěpán jako montáž tří překrývajících se fotografií. 

Jan Šibík pořádal již řadu výstav doma i v zahraničí a vydal dvě knihy - Kdyby všechny slzy světaĎábel v nás.

Více informací lze nalézt na www.sibik.cz, kde jsou k dispozici některé vybrané fotografie. Pro zájemce jsou připraveny i dvě besedy s Janem Šibíkem: 15. a 22. června od 17 hodin. Výstava je přístupná od 9:00 - 18:00, v pondělí od 11:00 do 18:00.