Píseň That's All Right zazpíval Presley poprvé jako teenager na jam- session v Memphisu v roce 1954. Odborníci se shodují na tom, že tato píseň odstartovala Elvisovu kariéru a stala se prvopočátkem éry rokenrolu.

Na rozhodnutí kritiků však existují i negativní ohlasy. "That's All Right je báječná nahrávka a my všichni ji považujeme za začátek Elvisovy kariéry. Nezměnila ale vůbec nic," prohlásil například veterán hudebních žurnalistů Paul Gambaccini v rozhovoru pro BBC.

Punkeři jsou třetí

Úkolem oslovených kritiků bylo sestavit seznam 100 světově nejproslulejších písní, které navždy změnily svět. Za Presleym se umístila slavná píseň Beatles I Wanna Hold Your Hand, na třetím pak provokativní punková hymna God Save the Queen od skupiny Sex Pistols. Nejstarší nahrávkou v seznamu proslulých písní je hit Strange Fruit od Billie Holidayové z roku 1939, který obsadil šesté místo. Naopak nejmladší je píseň My Name Is od Eminema z roku 1999. Dílo provokativního rapera se však do první desítky nedostalo.

Čtvrté místo obsadila píseň Rapper's Delight od skupiny SugarHill Gang, pátá příčka patří písničce Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Na šestém místě skončila zmíněná Billie Holidayová, na sedmém pak Bob Dylan s Like a Rolling Stone. Osmé místo obsadili Run DMC s hitem Walk This Way, deváté skupina New Order s legendární písničkou Blue Monday a první desítku uzavřela píseň Do They Know It's Christmas od Band Aid.