"Pořád dokola točili z různých kamer, jak vystupuje z auta, nic víc," popsal Právu jeden ze svědků filmování. "Moc se mi Craig do role Bonda nehodí. Není to pořádný chlap, ale takový uzenáč. A ta jeho partnerka má nohy slabší, než já zápěstí, mával rukou nad filmem jeden z komparsistů. Natáčení v Karlových Varech opět doprovází nevídané tajnosti. Vedení luxusního Grandhotelu Pupp stejně jako jeho zaměstnanci nechtějí o natáčení hovořit.

"Jsem zvyklý dohody dodržovat, takže se nebudu k natáčení vyjadřovat," uvedl ředitel GH Pupp Roman Vacho. "Ne, není tu, my s vámi o tom nesmíme mluvit," odmítali jakoby jedním hlasem dotazy k pobytu Bonda v hotelu všichni oslovení zaměstnanci GH Pupp. Jenže Právu se podařilo pobyt Craiga v GH Pupp ověřit ze tří na sobě nezávislých zdrojů. "Že bude ubytován v Puppu, tak to vím na sto procent," uvedla náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová (ODS).

"Je ubytován v prezidentském apartmánu," potvrdil Právu zdroj blízký GH Pupp, podle kterého přijel Craig do hotelu už ve čtvrtek minulý týden. "Viděla jsem jej na zahrádce před Puppem ve společnosti dalších asi patnácti lidí, jak kouřil doutník," popisovala jedna ze zaměstnankyň hotelu. "Vůbec se nechoval nafoukaně, je to normálně oblečený chlapík v košili a kapsáčových kalhotách. Nic výjimečného," popisovala zaměstnankyně.

Zaměstnanci Puppu se bojí mluvit

"Nechápu všechny ty tajnosti kolem. Vedení hotelu nám řeklo, že se s nikým o pobytu herce nemáme bavit. Hrozili, že nás budou lidé od filmu zkoušet a vyptávat se na něj, aby si byli jistí, že nic neřekneme," pokračovala její kolegyně. Obě nechtěly být jmenované z obavy před postihem ze strany vedení GH Pupp.

Další příběhy agenta 007 se mají v Karlových Varech natáčet do konce května. Císařské lázně stojící hned vedle GH Pupp se přeměnily v Casino Royal. "Navezli sem odněkud z Chorvatska spoustu palem, cypřišů a další stromy a květiny v kamiónech," popisoval Právu jeho zdroj. Obrovské květníky s cizokrajními stromy stojí rozmístěné také vedle samotného GH Pupp.

Bývalá kašna před hotelem se změnila k nepoznání, protože filmaři ji osadili květinami a stromky. Změnily se i vstupy do GH Pupp, kde filmaři umístili nové desky na pergoly a nápisy na nich přejmenovaly GH Pupp na Hotel Splendide. "Za dva týdny se opět náš hotel bude jmenovat GH Pupp," ujistil Vacho.

Celkem přijelo do Karlových Varů podle informací Práva asi sto padesát lidí z natáčecího štábu. Natáčet se ale bude také v Tržní kolonádě. "Původně měli zájem o Vřídelní kolonádu s tím, že tam chtějí vytvořit pro film železniční nádraží. Přišlo mi to divné, že zrovna z Vřídelní kolonády. Když jsem ale uviděl jejich studie, tak jsem pochopil, že mají zájem o Tržní kolonádu. Popletli si to," popisoval ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Milan Trnka.