Údajné ekonomické důvody rušení pořadu Milana Šímu doslova rozesmály. "To je nesmysl, není to pravda, je to jeden z nejlevnějších pořadů. Např. Reportéři ČT jsou mnohem dražší. Co se týče objektivnosti, jsou tam špičkoví komentátoři z různých médií, dáváme prostor všem," řekl Novinkám.

Spekulace, že je pořad neobjektivní se objevily už dříve. Studie společnosti Innovatio zaznamenala v pořadu např. "nekorektní relevanci mluvčích (5x) a porušení vyváženosti jejich prezentace (3x)". Nejvíce těchto prohřešků se mělo objevit v reportážích, jejichž hlavním protagonistou byl premiér Jiří Paroubek, jemuž nebyl dán ve 4 reportážích prostor.

Miloš Čermák naznačil, že ho zrušení pořadu tolik netrápí, podle něj je to "prostě právo televize". Přesto se ale diví udávaným důvodům tohoto kroku. "Pořad obsahoval komentáře a ty jsou vždy ambivalentní, není to zpravodajství. My jsme se vždy snažili uvést pro i proti," řekl Čermák.

Pokud jde o nedání prostoru kritizovaným politikům, Čermák uvedl, že produkce několikrát neúspěšně žádala premiéra Paroubka o rozhovor. 

Sledovanost pořadu pravidelně přesahovala půlmiliónovou hranici, jak ukazuje graf z minulého týdne i graf z předminulého týdne.