„Text písničky je spíš vtip. Práce musí bavit, měl by to být koníček, činnost, na kterou se člověk těší, nikoli povinnost, něco, co člověk musí. V textu si děláme legraci z klasických stereotypů, jakými jsou přísloví, že práce šlechtí, nebo že bez ní nejsou koláče,“ komentuje vznik nového singlu Fido, zpěvák kapely.

Video klip vznikl na zemědělském statku nedaleko Nymburka. Členové skupiny si během natáčení vyzkoušeli činnosti, které zemědělci musí zvládat každý den. „Kdybych bydlel na statku, určitě by tam se mnou musela bydlet i kapela, se kterou bychom přes den statek obstarávali a večer hráli. Nejvíc mě určitě bavilo válení se na seně, to bych mohl dělat pořád,“ řekl k natáčení zpěvák a trumpetista kapely Adam Hejna.

Skupina letos slaví dvacet let od svého založení. Parta, která patří mezi zakladatele žánru ska v České republice, odehrála narozeninové koncerty v Praze, Brně, Plzni a Pardubicích. Kromě setů v klubech vystoupila unplugged v bistrech rychlého občerstvení, tedy ve fast foodech. Nyní se skupina chystá na festivalovou sezonu.

Může se vám hodit na Zboží.cz: