Právník Adam Harris oznámil médiím, že dohoda byla dosažena. „Osobně jsem velmi optimistický,” uvedl.

Celkem měl Weinstein obtěžovat asi 75 žen, často šlo o herečky. Dohoda ale neřeší vše, stejně se musí postavit před soud kvůli dvěma ženám, které vznesly vážná obvinění včetně znásilnění.

Weinstein patřil k nejvýznamnějším producentům v Americe, založil firmu Miramax a pracoval na slavných filmech, dlouhodobě spolupracoval třeba s Quentinem Tarantinem. Jeho filmy dostaly 81 Oscarů.

Kevin Spacey.

Kevin Spacey

FOTO: Reuters

V roce 2017 ale list New York Times přišel s reportáží o obtěžování žen a Weinsteinova kariéra se úplně zhroutila. Vystoupily proti němu i Ashley Juddová,  Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová a další. Weinstein obvinění odmítl, ale stejně byl vyřazen ze společenského života a nikdo už s ním nechtěl spolupracovat.

Kauza se pak rozrostla do masového hnutí MeToo, které upozornilo na násilí a obtěžování žen i mužů v Hollywoodu a v celé Americe. Následně ale hnutí začalo ničit kariéry slavných umělců, často zcela bez důkazů. Kevin Spacey nebo Woody Allen byli vyobcováni z filmového světa, aniž by proběhl soud. Spaceyho dokonce vymazali z již hotového filmu, což vyvolalo obavy, jestli se MeToo nezměnilo v hon na čarodějnice.