Kniha o tygrovi, který nečekaně přijde na návštěvu k malé holčičce Sofii, kde spořádá všechno občerstvení připravené na odpolední čaj, vyšla poprvé v roce 1968. Od té doby z pultů knihkupectví nikdy nezmizela, vyšla v překladech do desítek jazyků a prodalo se jí přes pět milionů kusů.

Kerrovou obrovský úspěch její prvotiny povzbudil k napsání dalších knih, včetně patnáctidílné série o kočce Mog nebo ceněné románové trilogie pro děti Jak Hitler ukradl růžového králíčka, která částečně vychází i z jejích osobních zkušeností. Kniha totiž popisuje osud rodiny, která prchá z nacistického Německa před perzekucí. Sama Kerrová, která se narodila v Berlíně, přitom musela v roce 1933 kvůli svému židovskému původu z Německa také prchnout a usadila se s rodinou v Británii.

Kerrová se kariéře spisovatelky a ilustrátorky začala věnovat až po čtyřicítce, předtím pracovala jako designérka, učitelka a autorka scénářů pro stanici BBC. Knihy ale pak už nikdy psát nepřestala: její poslední kniha nazvaná The Curse of the School Rabbit (Prokletí školního králíka) má vyjít příští měsíc.