Písně pro album Restart připravoval Bende několik let. Skládal je na cestách s kytarou nebo doma u piana. Vlastně se tak vrátil ke kořenům, kdy ještě tímto způsobem písničky běžně vznikaly. Obnažené na dřeň melodie, která obstojí ve střídmé interpretaci jednoho nástroje a hlasu. Tak vznikala i píseň Přání pro syna Matyase.

„Je to splněné přání a vlastně takový vnitřní rozhovor s novým životem, který přišel na svět. Právě tato skladba předznamenává i další cestu v muzice, která může mít dvě polohy, ve kterých hledáme propojení. Jednu ryze akustickou a druhou energicky napojenou na razantní riffy celé kapely,“ vysvětlil Bende.

Petr Bende při natáčení klipu.

Petr Bende při natáčení klipu.

FOTO: Martin Čermák

Režie i kamery se ujal Michal Kunes Kováč, se kterým Bende spolupracoval již na třetím videoklipu. Kováč má na kontě klipy pro Kabát či Slzu, stejně tak některé filmové počiny.

„S kapelou letos slavíme šestnáct roků ve stejné sestavě a budeme fanoušky zvát mimo jiné na narozeninový koncert, který se odehraje 15. června ve Zbraslavi u Brna, kde to oslavíme na našem domovském Zbraslav Festu,“ dodal.

Může se vám hodit na Zboží.cz: