Free Solo

Video

Trailer k filmu Free Solo

Yosemitská stěna El Capitan přitahuje výjimečné sportovní výkony. Zlákala i Alexe Honnolda, kterého nic neodradilo od nebezpečného výkonu: vylézt 915 metrů vysokou stěnu bez lana, spolulezce a jakéhokoliv jištění.

Free Solo, USA 2018, dokument, 100 min., režie: Jimmy Chin a Chai Vasarhelyiová.

John Wick 3

Video

Trailer k filmu John Wick 3

Ve třetí části má super zabiják John Wick v patách armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table, se z Johna Wicka stává psanec, který je terčem zabijáků po celém světě.

John Wick 3, USA 2019, akční, 130 min., režie: Chad Stahelski, hrají: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Jason Mantzoukas, Asia Kate Dillonová a další.

V oblacích

Video

Trailer k filmu V oblacích

Manou je na mořského racka je neobvykle malý a není se čemu divit. Ve skutečnosti je to totiž rorýs, mezi racky se jako pískle omylem připletl, získal si srdce jednoho páru a už s nimi zůstal. Teď se ovšem dozvěděl pravdu, objevil jiné rorýse, a odchází s nimi z domovského hnízda za dobrodružstvím. Ve městě není nouze o zábavu, nové kamarády a zážitky. Brzy se ale objeví nebezpečí, které ohrožuje všechny...

V oblacích, Německo 2019, animovaný/dobrodružný/komedie, 88 min., režie: Christian HaasAndrea Blocková

Daddy Cool

Video

Trailer k filmu Daddy Cool

Adrien se vůbec nechová jako zralý muž. Bez zodpovědnosti, bez ambicí, bez pořádné práce, zato vždycky na pohodu a tabáček. Když se s přítelkyní poznali, zábava byla to hlavní. Časem ale všichni okolo dospěli... až na něj. Adrien zatvrzele zůstal flákačem a teď se nestačí divit, jak na něj jeho přítelkyně Maude srší hromy a blesky. A tak Adrien vymyslí senzační plán, jak ukázat, že je dospělý a zodpovědný stejně jako ostatní: založí si v jejich bytě soukromé jesle.

Daddy Cool, Francie 2017, komedie, 97 min., režie: Maxime Govare, hrají: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Grégory Fitoussi, Bernard Le Coq, Vanessa Demouy a další.

Univerzity a svoboda

Video

Trailer k filmu Univerzity a svoboda

Mezi mluvčími filmu jsou lingvista Noam Chomski, jeden z hlavních autorů deníku Guardian v oblasti vzdělávání sociolog Frank Furedi, profesor sociální psychologie Stanislav Štech, investigativní novinář Jiří Štický. Film také ukazuje koncepční i politický zápas o podobu českého vysokého školství a je rámován tragikomickou osobní linií jednoho z autorů filmu - pedagoga FAMU. A promluví i silný studentský hlas.

Univerzity a svoboda, Česko 2019, dokument, 70 min., režie Zuzana Piussi, Vít Janeček.

Můj nový život

Video

Trailer k filmu Můj nový život

Pět opravdových příběhů dětí, které statečně bojovaly s nepřízní osudu a na své cestě životem musely překonat nepředstavitelné překážky. Film nahlíží do duše dětem, které se utkaly s onkologickým onemocněním, a jejich rodinám. Netradičně pozitivní časosběrný dokument je o tom, že vždy je v co doufat a čemu věřit. A že i v těch nejtěžších chvílích má každý možnost volby, jak se svým životem naloží.

Můj nový život, Česko 2019, dokument, 94 min., režie: Milan Klíma

Milost

Video

Trailer k filmu Milost

Prokletí vojáci byli členové polských protikomunistických odbojových hnutí, zformovaných v závěrečných fázích druhé světové války. „Odřivous“ byl zabit v roce 1946. StB ho čtyřikrát vyhrabala z hrobu, aby se ujistila, že je „nepřítel lidu“ mrtvý. Matka vojáka nesnese to ponížení, ukradne rakev s tělem svého syna a přinutí manžela, aby se společně vydali na cestu do Kalvárie Paclawské a syna opět pohřbili. Cesta je plná dramatických událostí.

Milost, Polsko/Česko/Slovensko 2018, drama, 100 min., režie: Jan Jakub Kolski, hrají: Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski, Michał Kaleta, Krzysztof Globisz, Michał Malinowski a další.

Může se vám hodit na Seznamu: