Animovaná pohádka Jak vycvičit draka 3 se opět vrací do světa roztomilých draků. Náčelník Škyťák miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou a svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Dračice Bleskoběska doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží.

Druhé místo patří české komedii Ženy v běhu. Rázná matka tří dcer (Zlata Adamovská) chce splnit poslední přání zesnulého muže a uběhnout maraton. Její dcery se ovšem do sportu nehrnou a v životě se také tak trochu plácají. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Bára (Veronika Khek Kubařová) chce dítě, ale nedaří se najít zodpovědného partnera, a třetí Káťa (Jenovéfa Boková) se motá v nesmyslném vztahu se ženáčem.

Christian Clavier a Chantal Laubyová hrají rodiče multi-kulti rodinky.

Christian Clavier a Chantal Laubyová hrají rodiče multi-kulti rodinky.

FOTO: Cinemart

Třetí příčka a francouzská komedie Co jsme komu zase udělali?. Bohatou bílou rodinku z Francie potkala v prvním díle pohroma v podobě exotických ženichů. V druhém díle se dcery navíc rozhodly, že se odstěhují z milované Francie, což rodiče nesnesou a vymýšlejí různé triky, jak je udržet doma.

Obrovskou devízou filmu je komik Christian Clavier, představitel klasického „buržousta“, jenž se na veřejnosti tváří jako vzor tolerance, ale v soukromí si neodpustí poznámky o dítěti, které je „až moc černé“.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
1.
Jak vycvičit draka 3
100 859
2.2.Ženy v běhu
86 412
3.
-Co jsme komu zase udělali?16 476
4.
4.
Bohemian Rhapsody
15 094
5.
-
Všechno nejhorší 2
13 757
6.
3.
Alita: Bojový anděl13 612
7.
5.
Lego příběh 2 13 273
8.
10. Psí domov5118
9.
-Colette: Příběh vášně
5057
10.
16.
Zelená kniha4447
zdroj: Unie filmových distributorů

Může se vám hodit na Zboží.cz:
DVD Kolekce Jak vycvičit draka 1+2