Aktuální singl kapely přináší svěží rytmus v jejím oblíbeném stylu zakládajícím se na kombinaci balkánského folklóru s prvky latiny, reggae, ska a hip hopu. Opírá se o český text.

„Inspirací pro vznik skladby Alergik byla nepříliš zábavná alergická reakce jednoho mého kamaráda. Kdo se zaposlouchá do textu, tak pochopí,“ říká Filip Flusser.

Alergik se natáčel v letních pařácích na konci prázdnin v okolí Prahy. Hlavní rekvizitou byla těžká kožená sedačka, kterou musela kapela na každou lokaci přenášet i několik set metrů. „To byla v těch vedrech docela zábava,“ směje se Flusser.

Skupina Mr. Loco chystá na příští rok minialbum.

Skupina Mr. Loco chystá na příští rok minialbum.

FOTO: archív kapely

Původně se mělo natáčet v řepkovém poli, kde by měl Alergik možnost vyniknout o trochu víc, ale bohužel se přípravy na natáčení protáhly a řepka mezitím odkvetla.

Na skladbách s českými texty Mr. Loco i nadále pracují a plánují je vydat na EP. Důvodem pro přechod textů do češtiny byly reakce fanoušků po koncertech kapely.

„Často za námi chodili lidé, že máme super pecky, ale že by si s námi rádi zazpívali. Tak teď budou mít možnost. V tuto chvíli je hotových šest skladeb, které se objeví na nové desce zkraje příštího roku,“ dodává Flusser.