Ve filmu, který by se měl dostat do kin koncem prosince, hrál Spacey miliardáře Johna Paula Gettyho. Bude nahrazen Christopherem Plummerem.

Spaceyho postava je ale ve filmu velmi důležitá, má hodně dialogů a často je na plátně úplně sama. Vznikne tak úplně nový film. Mark Wahlberg nebo Michelle Williamsová budou muset svoje pasáže natočit také znovu, protože byli ve scénách se Spaceym. Film byl navíc také stažen z festivalu American Film Institute (AFI) v Los Angeles.

Kevin Spacey jako politický intrikán

Kevin Spacey jako politický intrikán

FOTO: Netflix

Spaceyho kariéra nabrala překvapivý obrat, když ho ze sexuálního obtěžování obvinil herec Anthony Rapp. Jednalo se o incident, který se údajně stal někdy před 30 lety. Kevin Spacey prohlásil, že si to nepamatuje.

Pak se přidaly další údajné oběti. Společnost Netflix mezitím zastavila i slavný seriál House of Cards, kde měl Spacey hlavní roli. Oscarový herec patří už tři desítky let k nejuznávanějším umělcům světa. Má za sebou kultovní filmy jako Americká krása, Svět podle Prota, L.A. Přísně tajné, Obvyklí podezřelí, Sedm či Šéfové na zabití.