Takový dárek určitě udělá velkou radost, např. Fender Stratocaster, na který Hendrix hrál ve Woodstocku, se už dříve prodal za zhruba 50 miliónů korun.

Podle odborníků jsou absolutně nejhodnotnější kytary právě od Hendrixe, členů Beatles, Rolling Stones a Erika Claptona. Britský „kytarový bůh“ Clapton je prý rekordman. Přestože jeho nástrojů koluje v aukcích hodně, prodá je bez problémů za částku blížící se miliónu dolarů.

Tyto nástroje neztrácejí hodnotu, naopak z dlouhodobého hlediska jsou stále dražší. Pokud navíc umělec zemře, vystřelí jejich cena ještě výš.

Jimi Hendrix na snímku ze 60. let

Jimi Hendrix na snímku ze 60. let

FOTO: Sony Music

„Pěkně pestrobarevná kytara, je to Guild se spoustou nálepek,“ popsal Hendrixův nástroj Arlan Ettinger z aukční síně Guernsey's. Dodal, že na něj hrál v Miami, když tam rockový festival zpustošil prudký déšť. Hendrix si ale stejně chtěl zahrát, tak s kolegy i fanoušky odešli do blízkého hotelu a prostě si tam v suchu jamovali.

V nabídce je také omlácená baskytara, na kterou kdysi hrával Bruce Springsteen, nebo krásný nástroj, který si vybrala Madonna. Ten ale nefiguruje na vrcholu žebříčků nejvzácnějších kytar, protože znalci ji neuznávají.