Předlohu pro nový film napsal anglický válečný korespondent Anthony Loyd, režie se má ujmout Gavin O’Connor. Příběh je tedy vyprávěn z pohledu cizince a nezabývá se jenom válkou, zkušenosti z Bosny se prolínají s rozpadem jeho rodiny, problémy s otcem a propadem do drogové závislosti.

“Je to brutální, a přece citlivý příběh, který se zabývá povahou závislosti a zkušeností s válkou,“ řekl Tom Hardy. “Anthonyho dílo, slova a zkušenosti mě velice zasáhly.“

“Anthonyho vzpomínky byly láskou na první pohled, portrét války, jaký jsem ještě nikdy nečetl,“ řekl režisér Gavin O’Connor.

Loyd pochází z rodiny s dlouhou vojenskou tradicí a vyrůstal na hrdinských příbězích. Toužil po autentické válečné zkušenosti, tak odjel do Bosny. Jeho „adrenalinové“ povolání ho pohltilo, jenže se stal závislým na heroinu a kvůli tomu musel vybojovat svou největší osobní bitvu.

Tom Hardy ve filmu Dítě číslo 44

Tom Hardy ve filmu Dítě číslo 44

FOTO: Bontonfilm

Herec Tom Hardy je momentálně hodně v kurzu. Aktuálně je k vidění ve válečném filmu Dunkerk. Ke známějším titulům z jeho filmografie patří také Dítě číslo 44, Šílený Max: Zběsilá cesta, Temný rytíř povstal, Země bez zákona a Válečník.

Americká herečka a režisérka Angelina Jolie uvedla svůj film o Bosně Land of Blood and Honey v roce 2011. Jeho tématem byl hlavně vztah mezi muslimskou ženou a Srbem. Mnoho místních se podle BBC shodlo, že je film natočen realisticky, a někteří nervově neunesli pohled na poměrně nedávnou válku.