Po deseti letech příprav a shánění financí totiž postihly Gilliama a jeho štáb všechny katastrofy a noční můry, které si režisér dovede snad jen ve snu představit a z toho snu se pak budí s hrůzou i úlevou. Gilliam se neprobudil, jeho noční můra se stala skutečností.

Když se tehdy v roce 2000 před kameru postavili Johnny Depp a Jean Rochefort, zasáhla štáb nejdřív přírodní katastrofa – krupobití zničilo drahou techniku. Natáčení stále rušily průlety stíhaček, takže se nedal snad jediný záběr natočit naráz. K dovršení všeho pak Jean Rochefort onemocněl tak vážně, že musel odjet do Francie na operaci. Po šesti natáčecích dnech byl projekt zrušen a zbyl jen zmíněný dokument a Gilliamovo odhodlání.

To se nakonec režisérovi filmů jako 12 opic, Král rybář či Kletba bratří Grimmů vyplatilo. V neděli 4. června vítězně oznámil, že natáčení filmu, v němž hlavní role nakonec ztvárnili Adam Driver, Jonathan Pryce, Olga Kurylenková a Stellan Skarsgard, je úspěšně dokončeno. Nyní film poputuje do střižny.

Premiéra je i do českých kin plánována společností Bioscop na rok 2018.