Rodinné Vánoce se zase jednou zvrhnou, jak už to v komediích bývá. Tentokrát jede Ned (Bryan Cranston) se ženou za svou dcerou Stephanií (Zoey Deutchová), aby se seznámili s jejím přítelem Lairdem (James Franco) v Silicon Valley.

Po příjezdu zjistí, že jde o výstředního bohatého vývojáře počítačových her se svérázným společenským chováním na hranici psychické nemoci. Impulzivní a přehnaně upřímný přístup potenciálního ženicha ani slovník dlaždiče se otci nezamlouvají.

V domě lehce pomateného Lairda se navíc pohybují cizí lidé, o kterých ani neví, jestli tam bydlí, nechybí tu marihuana a na zahradě bio-ajťák chová slepice a lamy. Navíc skládá matce nevěsty peprné komplimenty, které přesahují hranici běžné společenské konverzace.

Zoey Deutchová a James Franco

Zoey Deutchová a James Franco

FOTO: Cinemart

Pěkně vypointované dialogy mezi Lairdem a rodiči nevěsty končí většinou trapnými pauzami či skřípěním zubů (otcových), naopak nadšení vyvolává u mladšího bratra Stephanie, který se v něm vidí a hned se zapojí do vylepšování nové počítačové hry.

Scenárista a režisér Hamburg si připravil dost dobrých nápadů, jako je mluvící inteligentní dům s hlasem Penny z Teorie velkého třesku, praštěný majordomus Gustav (přiznaná narážka na Růžového pantera) nebo nepochopitelná japonská high-tech toaleta. Ač se zdá, že vtipům odehrávajícím se na záchodě se už dnes nikdo nemůže smát, Hamburg je v tomto ohledu neuvěřitelně invenční.

Výborný Franco a dobrý Cranston tvoří fungující dvojici protivníků, kterou hezky doplňuje i matka nevěsty (Megan Mullallyová). Přívlastek originální tomuto typu komedie sice nepřísluší, ale pořád je to zábavná a docela chytrá crazy oddechovka.

Celkové hodnocení: 75 %