Přestože atentát na Heydricha je známá událost a válečná tematika jistě má svou stálou diváckou základnu, film není pro dnešní Čechy dostatečně lákavý.

Masového diváka může odpuzovat nejen závažnost tématu, ale také to, že režisér Sean Ellis obsadil do rolí parašutistů Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka anglicky hovořící zahraniční hvězdy Cilliana Murphyho a Jamieho Dornana. To příběhu v očích Čechů zrovna moc nepřidává, a přičteme-li značně nevěrohodné milostné pletky s Aňou Geislerovou, může být výsledný dojem z filmu, který Ellis jinak pojal poctivě, rozpačitý.

Nejvíce diváků zvolilo o víkendu fantasy slavného režiséra Tima Burtona Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Hrdina Jake v něm objeví  kouzelný sirotčinec. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti i jejich strašlivé nepřátele. Nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná „podivnost” může zachránit jeho přátele.

Na druhém místě skončilo pokračování trampot Bridget Jonesové, která se konečně dočká dítěte. Bohužel si ale není jistá, se kterým nápadníkem má radostnou událost slavit.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
50 813
2.
1.Dítě Bridget Jonesové31 339
3.
-
Anthropoid  24 740
4.
4.Tajný život mazlíčků
11 741
5.2.Čapí dobrodružství
9 961
6.-
Deepwater Horizon: Moře v plamenech
7 244
7.3.Prázdniny v Provence
7 088
8.6.
Sully: Zázrak na řece Hudson
4 284
9.5.
Sedm statečných
3 974
10.
8.Obr dobr  2 695
Zdroj: Unie filmových distributorů