Slza, jež v současné době patří k nejpopulárnějším kapelám v Česku, se od začátku své existence netají tím, že chce dělat věci jinak a často se při své tvorbě inspiruje trendy světové pop music. Za písní Pouta stojí autorský tandem Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský Jr., za textem Ondřej Ládek aka Xindl X.

„Již od založení Slzy je pro nás zásadní, aby každá naše písnička byla silná, zároveň aby fungovala i bez velkých aranží, jen s kytarou nebo pianem. Tento přístup je zřejmý právě v písni Pouta, ve které se představujeme v trochu jiné poloze, než posluchači znají, ale která je pro nás zcela přirozená a jdeme v ní k samotné podstatě tvorby Slzy,“ vysvětluje Lukáš Bundil.

Zpěvák Petr Lexa dodal: „Píseň Pouta pojednává o ukončeném vztahu, ke kterému se v myšlenkách stále vracíme, a nemůžeme se posunout dál. Jsme spoutáni a žijeme minulostí. To je v klipu znázorněno retrospektivou.“

Pro natočení videoklipu Slza oslovila slovenského režiséra Rolanda Wranika, který má za sebou spolupráci s Rytmusem, Kontrafaktem či Darou Rollins. „Po veselém klipu Fáze pád jsme chtěli přijít zase s něčím novým a námět Rolanda nás zaujal hned na začátku, stejně tak vizuální zpracování videoklipu. To je na české poměry opravdu netradiční a velmi působivé,“ říká Lukáš.

Název písně, na kterou vznikal videoklip, jenž nepostrádá intimní atmosféru, byl pro fanoušky do poslední chvíle utajen. Hlavní ženskou roli ztvárnila finalistka Miss Slovensko – Lucia Uhrinová. Pro Petra Lexu bylo natáčení některých scén až kaskadérským zážitkem. „Při natáčení scény s ohněm jsem musel zachovat vážnou tvář a nedat na sobě znát, že doslova procházím plameny. Měl jsem neustále pocit, že hořím,“ řekl.

Již za několik týdnů se Slza vydá na pokračování úspěšného Katarze Tour 2016, které zahájí 5. října ve Žďáru nad Sázavou. Vedle nového klipu a turné Petr s Lukášem připravili pro své fanoušky výjimečnou fotoknihu Slza obrazem, která nahlíží na Slzu z větší blízkosti. „Odhalujeme zákulisí a ukazujeme se zase z úplně jiného úhlu. Fotografie našeho dvorního fotografa Jindřicha Kodíčka jsou zároveň provázeny biografickými texty s informacemi, které jsme doposud nikde nezveřejnili,“ popisuje Lukáš. Kniha Slza obrazem vyjde 6. října u Universal Music.