„Bude to takový místopis. Ondra, který nám produkoval už předešlé album, navrhl, že bychom mohli vybrat zajímavá místa, která jsou přitažlivá svou atmosférou, a nabízejí možnost nahrávat v nějakém zajímavě vybaveném studiu. Vybral Ústí nad Labem, Zlín, studio Benas, ve kterém obvykle nahráváme demosnímky, točit by se mělo i v klášteru v Broumově, bavíme se také o studiu Svárov. Naše představa je taková, že přijedeme, budeme tam dva tři dny a natočíme tři čtyři písničky. Teď je moderní, že řada našich kapel jezdí nahrávat do zahraničí. Pro nás je přitažlivý tenhle místní koncept,“ řekl Právu Márdi, zpěvák a kytarista Vypsané fixy.

Dodal, že ve studiích by měl být vždy k dispozici místní studiový technik. Celá realizace by měla proběhnout na podzim, nejčastěji v říjnu, a podle představ kapely a jejího producenta by skladby měly svou náladou odpovídat místu, na kterém budou nahrány. Například v Broumově by měly být natočeny spíše volnější a pomalejší skladby.

Vymýšlí názvy

„Momentálně máme nahraný demosnímek s asi patnácti písněmi. Na tu desku bychom jich chtěli vybrat asi jedenáct. Dvě jsme už nahráli v Jámoru, což je studio Ondřeje Ježka. A některé nové písničky už hrajeme na letních festivalech, abychom si je zažili a viděli, jaké na ně budou reakce,“ vysvětlil Márdi.

Má prý už napsané i texty, jen pro ně ještě vymýšlí názvy. Podle představ kapely by nové album, které zatím není pojmenované, mělo vyjít v únoru příštího roku.

Vypsaná fixa momentálně krouží po českých festivalech. Přitom sama několik akcí pořádá.

„Letos jsme sjednotili tři pod jeden název. Dvě už existují dlouho. V první řadě je to festival On the Road, který spolupořádáme s občanským spolkem Dea Dealbata v Lázních Bohdaneč. Na konci srpna se uskuteční už jedenáctý ročník. Směřuje do kultovní fáze a bude brzy vyprodán. Druhou akcí je malý biofestival našeho bubeníka Pítrse. Ten letos proběhl 24. června v malebné vesničce Vápenný Podol, kde má Pítrs chalupu. Je to naprostý opak obřích akcí a navíc v lokalitě s poetikou z filmu Cesta z města. Třetí akcí je Letní tlení, které se uskuteční 18. srpna v Praze na Střeleckém ostrově. Je to v podstatě náš koncert, ale proběhne i dětský den,“ informoval Márdi.