Ve filmu Doba ledová: Mamutí drcnutí opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár nových. Přichází mamuti Manny, Ellie a Broskvička, Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie. Veverčák Scrat ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud málem ohrozí svět. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických katastrof. Což vede i k zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou míří asteroid.

Americký horor Zhasni a zemřeš nabízí nenáročnou duchařskou zábavu. Rebecca v dětství viděla strašidla a její bratříček Martin nyní prožívá stejně nevysvětlitelné a děsivé události, které kdysi vystavovaly zkouškám její příčetnost a ohrožovaly její bezpečnost. „Znovu se objevila děsivá bytost tajemně propojená s její matkou Sophií. Ale tentokrát, s tím, jak se Rebecca přibližuje k odhalení pravdy, je třeba si přiznat, že životy všech jsou v ohrožení,“ vyhrožují tvůrci hororu.

Jan Hřebejk: Učitelka

Jan Hřebejk: Učitelka

FOTO: KVIFF

Do první trojice patří i Učitelka Jana Hřebejka. Příběh z osmdesátých let vypráví o učitelce, která na bratislavské základce drobným terorem mučí rodiče. Cítí se jistá v kramflecích díky postavení ve straně a vyžaduje různé služby zdarma.

Soudružku učitelku Drazděchovou hraje výborná Zuzana Mauréry. Už její vzhled a gesta dodávají filmu polovinu bodů. Jde o nepříjemný dobový typ, který by se dal shrnout jako „kudrnatá trvalá, hnědé punčocháče, přetvářka a jedovaté poznámky“. Je zdánlivě milá a srdečná, ale jakmile jí kdokoliv odmítne sloužit, vypluje na povrch její skutečná povaha - zakomplexovaná, mstivá a prolhaná.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.1.
Doba ledová: Mamutí drcnutí
39 124
2.
-
Zhasni a zemřeš  23 224
3.
21.
Učitelka 11 827
4.
2.Hledá se Dory 
10 771
5.5.
Podfukáři 2
5 000
6.4.
Den nezávislosti: Nový útok
4 695
7.3.
Legenda o Tarzanovi
4 621
8.8.Tohle je náš svět  3 780
9.6.Než jsem tě poznala
3 708
10.
12.
Teorie tygra
3 291
Zdroj: Unie filmových distributorů