Seriál Exorcista se vzdáleně podobá klasickému hororu z roku 1973. Zůstává základní situace (kněz a mladá dívka posedlá démonem), ale jinak přibyla spousta nových postav a vymýtat se asi bude hodně pomalu a pečlivě, aby to stačilo alespoň na tři řady seriálu.

Naivního mladého kněze hraje Alfonso Herrera, ostříleného exorcistu Ben Daniels a matku posedlé dívenky Geena Davisová. Na začátku mladý služebník boží ještě vysvětluje, že démoni neexistují, protože jde o metafory, ale pak se to zvrhne a je ještě rád, když mu přijde na pomoc otec Marcus, který má na démony pořádné školení z Vatikánu. Seriál by se měl vysílat na podzim, přesné datum však není známo.

Herec Clayne Crawford

Herec Clayne Crawford

FOTO: Profimedia.cz

Zhruba ve stejné době by diváci Foxu mohli vidět i televizní Smrtonosnou zbraň s Claynem Crawfordem, který ztělesní legendárního policistu se sebevražednými sklony Martina Riggse. Mel Gibson ho proslavil v osmdesátých letech, teď už se s ním ovšem nepočítá. Jeho černošského kolegu Rogera Murtaugha taky neztvární Danny Glover, ale Damon Wayans.

Ve vedlejších rolích se uplatní například béčková herečka Jordana Brewsterová nebo Kevin Rahm ze seriálů Chirurgové, Kriminálka New York a Kriminálka Miami. Větší hvězdy nečekejte.