Na profesionální dráhu vstoupil Klempíř v divadle Semafor se zpěvákem a kytaristou Pavlem Sedláčkem a později se skupinou Olympic. V 60. letech byl členem divadla Apollo. V roce 1967 měl automobilovou nehodu, která ho na čas vyřadila z aktivní činnosti hudebníka. Poté působil jako redaktor v Supraphonu, psal hudbu k filmům, například k Slastem Otce vlasti. Jeho skladby doprovázely i televizní inscenace a pohádky.

Od roku 1974 byl 16 let členem Orchestru Československé televize. Později znovu vystupoval v divadle Semafor a psal pro děti, těm například složil hudbu k loutkovému muzikálu Šípková Růženka.

"Když jsme s televizním orchestrem jezdili do tehdejšího východního Německa, chodil jsem po obchodech a kupoval hodně desek s jazzem - miloval jsem Oscara Petersona. Nalezl jsem tam mimo jiné verzi písničky Kam letí ten čáp - místo autorů bylo napsáno, že jde o slovenskou lidovou píseň," řekl Klempíř v televizním rozhovoru s Milanem Lasicou. Klempířovu skladbu Kam letí ten čáp otextoval Štaidl a zpívala ji Pavlína Filipovská.

Spolupráce se Štaidlem začala, když hráli s Olympikem v Semaforu inscenaci Ondráš podotýká. Tam se s ním setkal, přitom se formovalo divadlo Apollo. "Nepovažoval jsem se za dvorního Gottova skladatele, Karel Svoboda pro něj dělal vynikající písně," řekl hudebník, který pro něj psal kantilény, ale začínal jako rocker.

Klempíř složil i duet pro Karla Gotta s Karlem Hálou, jako jediný prý vznikl na text, jinak hudba byla vždy prvotní. Jeho melodie zpíval i Jiří Štědroň, jednu píseň složil pro Hanu Zagorovou a italského zpěváka Drupiho.

Klempíř se nevyhýbal ani tvorbě pro děti - byly to písně veselé. Pět let například skládal pro Malý televizní kabaret, kdy texty psali Ondřej Suchý a Oldřich Dudek.