Advokáti zpěváka Roberta Planta a kytaristy Jimmyho Page řekli, že žalobce ani po třech dnech výpovědí různých svědků nepřinesl důkaz, že k nějakému kopírování došlo. Soudce Gary Klausner vyslechl několik muzikantů a muzikologa, jenže ti problém moc neobjasnili.

Robert Plant se skupinou

Robert Plant se skupinou

FOTO: Alex Švamberk, Novinky

Zástupce kapely Spirit tvrdil, že jejich starší song Taurus je velmi podobný úvodu Stairway To Heaven, i když písně jako celek moc podobné nejsou. Navíc si nikdo nevzpomíná, že by Led Zeppelin koncem šedesátých let poslouchali tuto píseň na nějakém konkrétním koncertě. Page uvedl, že o písničce v životě neslyšel a že si nevzpomíná, jestli si vůbec někdy pustil desku skupiny Spirit, vzhledem k tomu, že desek vlastní tisíce.

Jestli to nevyjde, Plant bude vypovídat

Kauzu vyvolal Michael Skidmore, který se stará o dědictví kytaristy Spiritu Randyho Wolfa. Advokát Francis Malofiy přehrával oba songy před soudem, ale zatím ničeho nedosáhl. Muzikolog Alexander Stewart řekl, že obě písně něco podobného mají, ale to nedokazuje, že druhá je kopií první.

Jestli soudce proces nezastaví, obhajoba se ujme v úterý slova a mluvit budou zpěvák Robert Plant a basák John Paul Jones.