Uvedený počin je modernější a tanečnější než předešlé zpěvákovy nahrávky. Za novým zvukem je zejména fakt, že se na produkci novinky podíleli švédští popoví producenti a hitmakeři Shellback a Max Martin.

Na desce je mimo jiné duet se švédskou zpěvačkou Tove Lo s názvem Rumours či skladba Lucy, na které se podílel i Brian May, kytarista britské kapely Queen, se kterou Lambert od roku 2011 pravidelně koncertuje a loni se s ní představil i v Praze.

Debutovou studiovou desku For Your Entertainment vydal Lambert v roce 2009. Nahrávka se umístila nejlépe na třetí příčce amerického žebříčku Billboard 200. S druhým albem Trespassing (2012) tento žebříček ale Lambert pokořil.

Zpěvák má na svém kontě singly No Boundaries, Time For Miracles, For Your Entertainment, If I Had You, Better Than I Know Myself nebo zatím nejúspěšnější Whataya Want from Me, díky kterému ho nominovali na cenu Grammy.

V žebříčku čtenářů magazínu Rolling Stone je na druhé pozici americká zpěvačka Madonna a její nahrávka Rebel Heart. Třetí místo patří albu Made in the A. M., které vydala britsko-irská chlapecká formace One Direction.