Hlavní obsah

U čtenářů Rolling Stonu vyhrál Adam Lambert

7. 1. 2016, 13:21
Právo, ŠH

Nejlepší album vydal letos podle čtenářů prestižního amerického čtrnáctideníku Rolling Stone americký zpěvák Adam Lambert. Dnes třiatřicetiletý finalista osmé série soutěže American Idol, která proběhla v roce 2009, si vysloužil prvenství za své třetí sólové album nazvané The Original High. S kolekcí se dostal v americkém albovém žebříčku Billboard 200 zatím nejvýše na třetí příčku.

Foto: ČTK/ABACA/Lionel Hahn

Adam Lambert se za oceánem těší velké popularitě.

Článek

Uvedený počin je modernější a tanečnější než předešlé zpěvákovy nahrávky. Za novým zvukem je zejména fakt, že se na produkci novinky podíleli švédští popoví producenti a hitmakeři Shellback a Max Martin.

Na desce je mimo jiné duet se švédskou zpěvačkou Tove Lo s názvem Rumours či skladba Lucy, na které se podílel i Brian May, kytarista britské kapely Queen, se kterou Lambert od roku 2011 pravidelně koncertuje a loni se s ní představil i v Praze.

Debutovou studiovou desku For Your Entertainment vydal Lambert v roce 2009. Nahrávka se umístila nejlépe na třetí příčce amerického žebříčku Billboard 200. S druhým albem Trespassing (2012) tento žebříček ale Lambert pokořil.

Zpěvák má na svém kontě singly No Boundaries, Time For Miracles, For Your Entertainment, If I Had You, Better Than I Know Myself nebo zatím nejúspěšnější Whataya Want from Me, díky kterému ho nominovali na cenu Grammy.

Alba roku 2015

1. Adam Lambert – The Original High

2. Madonna – Rebel Heart

3. One Direction – Made in the A. M.

4. Courtney Barnett – Sometimes I Sit and Think and Sometimes I Just Sit

5. 5 Seconds of Summer – Sounds Good Feels Good

6. Tame Impala – Currents

7. Muse – Drones

8. Chris Cornell – Higher Truth

9. Adele – 25

10. Kendrick Lamar – To Pimp a Butterfly

V žebříčku čtenářů magazínu Rolling Stone je na druhé pozici americká zpěvačka Madonna a její nahrávka Rebel Heart. Třetí místo patří albu Made in the A. M., které vydala britsko-irská chlapecká formace One Direction.

Reklama

Výběr článků