Trable o vánocích

 

Video

Trailer k filmu Trable o Vánocích

Ve výborně obsazeném americkém romantickém filmu sledujeme členy rozvětvené rodiny, která se má sejít u slavnostní tabule, ale předtím by chtěl každý ještě alespoň začít řešit své potíže v partnerských vztazích.

Trable o Vánocích, USA 2015, 107 min., komedie, režie: Jessie Nelson, hrají: Diane Keatonová, John Goodman, Marisa Tomeiová a další.

 

Room

 

Video

Trailer k filmu Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem, pro jeho mámu Joy vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka snesitelný život, ale teď vymyslí konečně i plán útěku. Ten se podaří, ale Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě.

Room, Irsko/ Kanada 2015, drama, 118 min., režie: Lenny Abrahamson, hrají: Brie Larson, Joan Allenová, William H. Macy a další.

 

Sněhová královna 2

 

Video

Trailer k filmu Sněhová královna 2

Gerda vysvobodila bratříčka Kaye, ostatním skřítkům se zalíbila svoboda, kterou do té doby nepoznali a Orm se stal jejich hrdinou a vzorem. Z ledu a sněhu však povstaly nové temné síly, kterým dokáže čelit jen po boku svých věrných přátel…

Sněhová královna 2, Rusko 2014, animovaná pohádka, režie: Alexej Cicilin.

 

Krampus: Táhni k čertu

 

Video

Trailer k filmu Krampus: Táhni k čertu

Krampus je nejstrašlivější z pekelníků, Max zase puberťák. Když velmi nešťastně prohlásí, že by Vánoce nejraději zrušil, začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. To Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit.

Krampus: Táhni k čertu, USA 2015, horor/komedie, 96 min., režie: Michael Dougherty, hrají: Adam Scott, Toni Collette, Alison Tolmanová a další.

 

Od Caligariho k Hitlerovi

 

Video

Trailer k filmu Od Caligariho k Hitlerovi

Výmarská republika (1918 – 1933) byla nejsvobodomyslnějším státním útvarem, který kdy na německé půdě vznikl. Byla to éra provázená rozkladem, krizí i kulturním rozkvětem. A šlo také o nejpodstatnější období německé kinematografie, čas plný objevů a divů, kdy vznikly filmy jako Nosferatu, Metropolis, M či Modrý anděl.

Od Caligariho k Hitlerovi, Německo 2014, dokument, 114 min., režie: Rudiger Suchsland.