Horkému se podařilo vyprodat technicky nejmodernější (a také dost drahou) brněnskou hudební scénu Sono centrum a za podpory kamarádů – především dalšího Moravana Petra Bendeho a známého fotbalisty a rovněž brněnského patriota Petra Švancary – pokřtil své už 23. cédéčko Babí léto. A dočkal se potlesku vestoje od sedmi stovek příznivců.

„Deformace prstů, to je daň za moje celoživotní hraní, kdy se s tím moc nemažu. Ovšem operaci provedl pan profesor Jiří Veselý na klinice Berková výborně, a tak jsem mohl zase hrábnót do strun. Další operace mě však čeká ještě v lednu,“ vysvětlil typickou brněnštinou Horký. Spolu s fotbalistou Petrem Švancarou si pak pochvalovali, jak je to úžasný pocit, když se podaří získat s brněnským hantecem a brněnskými fórky publikum v Praze, čehož oba borci na sportovní i kulturní scéně opakovaně dosáhli.

Během téměř tříhodinové produkce Horký předvedl z výhradně vlastní produkce písní s vtipnými i texty k zamyšlení, kdy například vychází ze vzpomínek na život z kdysi hornického Rosicka, kde je Horký doma. Jedna z písní nového alba však hraje i na poněkud pikantní notu, které je o folkaři také hodně známa a tou je jeho vztah k něžnému pohlaví.

„Skladba Jan Eskymo Welzl je nejen poctou známému polárníkovi ze severní Moravy, ale je projevem i jakési mužské závisti k tomu muži. Říká se totiž o něm, že na dalekém severu zplodil s eskymáckými ženami až 200 dětí. A nikdo po něm nechtěl žádné alimenty a ještě mu v rodném městě postavili pomník. No není to krása?“ uvedl se smíchem Horký, který má se třemi manželkami čtyři děti.

Z několika set písní, které dosud složil, patří mezi nejznámější hit Zachraňte koně, který však Roman během celého večera stále nehrál, a tak si o něj posluchači svérázným způsobem řekli. Někteří totiž začali řehtat právě jako koně, a tak nakonec i na tento šlágr, který si s 51letým Horkým zpíval celý sál, došlo.