Ročně jeho koncerty, na kterých ho doprovází jeho ansámbl Johann Strauss Orchestra, po celém světě navštíví přes 600 tisíc lidí, díky čemuž se řadí k takovým hvězdám, jako jsou Elton John, Depeche Mode, Cher nebo Bon Jovi.

Repertoár jeho koncertů je předem daný – tvoří ho skladby Johanna Strausse doplněné o kompozice několika dalších autorů vesměs lehčí klasiky a operet. Orchestr měl původně dvanáct hudebníků, ale posléze se rozrostl na více než padesát členů.

Postupem času Evropa začala podle Rieuových houslí a pod jeho taktovkou znovu tančit valčík. Tato vlna se zanedlouho přenesla do Spojených států a Japonska, před časem také zasáhla Austrálii.

Již na jaře roku 2014 André Rieu poprvé nadchnul i pražské publikum. Beznadějně vyprodaná O2 arena se alespoň na několik hodin vrátila v čase a návštěvníci tak mohli okusit těch nejkrásnějších melodií, které dnes neodmyslitelně patří k pilířům hudební historie. Stejně dopadl i letošní vyprodaný květnový koncert, který hostila opět naše největší aréna.

André Rieu na své české fanoušky myslel i při plánování nadcházejícího turné a 26. května 2016 opět vystoupí v pražské O2 areně, o den později v Bratislavě.

Doposud prodal přes 40 miliónů desek a DVD, získal 411 platinových a 171 zlatých desek a na Facebooku ho doprovází více než 1,6 miliónu fanoušků.