Sto zvířat: Ministerstvo mýho nitra

Nová alba

FOTO: 100 promotion

Pražská ska kapela Sto zvířat letos oslavuje pětadvacet let existence, a protože ji zčásti tvoří bývalí učitelé, nové album vydala 1. září. Dělá na něm čest svému jménu, skladby jsou na první poslech veselé, pokud jde o texty, pak trochu méně, nicméně materiál je to velmi povedený.

Foals: What Went Down

Nová alba

FOTO: Warner Music

Čtvrté album britské skupiny Foals se nese v duchu několika pokusů vytěžit maximum z úspěšné minulosti, a to v podobě dvou úvodních singlů, a také úporné snahy dosíci v písních patřičně temné a záhadné atmosféry. Sílu to jednotlivým písním ale příliš nedává.

Petr Novák: Zlatá kolekce

Nová alba

FOTO: Supraphon

Vydavatelství Supraphon dalo dohromady nejslavnější a nejpozoruhodnější písně z repertoáru již zesnulého zpěváka Petra Nováka a vydává je na Zlaté kolekci. Na třech albech je jednašedesát skladeb a přirozeně nechybí Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen, Přátelství na N-tou a další.

Disturbed: Immortalized

Nová alba

FOTO: Warner Music

Už už to vypadalo, že američtí Disturbed svou existenci uzavřou. Rozešli se ale s tím, že se sejdou jenom v případě, když budou mít dobré nápady na novou desku. Stalo se. Kolekce vznikala v naprosté tichosti a přináší utěšené rockové skladby, které nezmění hudební svět, ale jsou na poslech příjemné.

Five Finger Death Punch: Got Your Six

Nová alba

FOTO: Warner Music

Šesté album studiové kapely, která 20. listopadu vystoupí po boku spřátelených Papa Roach v Praze, se nese v tradičním duchu. Lasvegaští Five Finger Death Punch jsou metalovou formací, která tolik nehýří zajímavými nápady, spíše těží z tradic žánru, sází na tvrdý zvuk kytar a soustavně hledá dobré melodie, žel poměrně marně.

P.O.D.: The Awakening

Nová alba

FOTO: Universal Music

Nové album letité americké numetalové party P.O.D., která vedle ctění žánru sází hlavně na texty s křesťanskou tematikou. Vhání tak do rockových vod impulsy k úvahám, zda je současný svět vůbec dobrý.

Adam Ďurica: Mandolína

Nová alba

FOTO: Universal Music

Slovenský zpěvák Adam Ďurica se v poslední době na tamní scéně výrazně prosadil s melodicky nakažlivými letními popěvky. Ty ostatně tvoří základ desky, která je tím pádem velmi příjemná. Za Ďuricovými písněmi ale není dobré hledat autorskou rafinovanost či nějaký hluboký příběh.

Frank Turner: Positive Songs for Negative People

Nová alba

FOTO: Universal Music

V pořadí šesté studiové album britského písničkáře Franka Turnera má těžkou roli, protože přichází po skvělé kolekci Tape Deck Heart (2013). Dotahuje se na ni ale zdatně, neboť v Turnerových skladbách jsou energie i cit, někdy pospolu, jindy odděleně. Rozhodně je to zajímavá a dobrá deska.

Led Zeppelin: Presence, Coda

Nová alba

FOTO: Universal Music

Presence je album z roku 1976, Coda z roku 1982. Tyto dvě nahrávky z posledních let existence legendárních britských Led Zeppelin vycházejí v reedici s bonusy, o které se postaral, stejně jako o zvukovou úpravu desek, kytarista Jimmy Page.

The Strypes: Little Victories

Nová alba

FOTO: Universal Music

Irská rocková kapela The Strypes přichází s druhým albem a na rozdíl od úspěšného debutu se tolik nedrží inspirace hudbou šedesátých let minulého století, nýbrž se nechává ovanout i léty sedmdesátými. Nadále je nicméně její tvorba příjemně syrová, sympaticky drzá a přímočará.

Health: Death Magic

Nová alba

FOTO: Universal Music

Třetí album kalifornské noiserockové  kapely Health nabízí zajímavý materiál, který je poutavý po stránce aranží i toho, jak je prezentovaný. Rozhodně je to velice překvapivá deska.

Halsey: Badlands

Nová alba

FOTO: Universal Music

První album devětadvacetileté americké zpěvačky nabízí písničky z oblasti indie popu. Její počiny nemají obvyklý mainstreamový zvuk, aranžérsky jsou bohatě vystavěné a jejich pozoruhodnost vychází právě z těchto končin hudební tvorby.