Focus

Nová DVD

Ostřílený podvodník Nick se zaplete se začínající podfukářkou Jess a rozhodne se zasvětit ji do tajů zlodějského řemesla. Když ale při společné práci hrozí, že se příliš sblíží, Nick jejich vztah ukončí. O tři roky později se Jess už jako dokonalá femme fatale objeví na prestižních automobilových závodech v Buenos Aires...

Focus, USA 2015, krimi/ komedie, 100 min., režie: Glenn Ficarra, John Requa, hrají: Margot Robbie, Will Smith, B.D. Wong, Rodrigo Santoro, Gerald McRaney a další.

 

Americký sniper

Nová DVD

Chris Kyle má za úkol chránit své druhy ve zbrani, jenže brzy se sám stává hlavním terčem povstalců. Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris zúčastní čtyř traumatizujících misí v Iráku, při kterých dokonale naplňuje krédo jednotek SEAL „neopustit ani jediného muže“.

Americký sniper, USA 2015, životopisný/válečný, 127 min., režie: Clint Eastwood, hrají: Bradley Cooper, Sienna Millerová, Jake McDorman, Cory Hardrict, Luke Grimes, Brian Hallisay a další.

 

Stvoření světa

Nová DVD

V Písmu svatém se praví, že na počátku všeho života na Zemi byla tma a Pánbůh. V případě slavného česko-francouzského animovaného snímku z roku 1957 spíše dobrácký stařeček, který si se svými třemi věrnými pomocníky – andělíčky, stanoví šestidenní plán na vytvoření vesmíru, slunce a hvězd, Země, vody, rostlin, zvířat a nakonec i člověka. Do práce se mu však neustále plete zlomyslný a všetečný ďábel, který kazí, co se jen dá…

Stvoření světa, Česká republika/ Francie 1958, animovaný, 70 min., režie: Eduard Hofman, v českém znění: Jan Werich.