Americká televize Showtime minulý rok oznámila, že seriál o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové v malém městě Twin Peaks z počátku 90. let se v roce 2016 vrátí na obrazovky. Uvedla také, že pokračování bude mít devět dílů, bude ho režírovat Lynch a na scénáři bude pracovat Lynch společně se spoluautorem původní série Markem Frostem.

Letos v dubnu ale Lynch prohlásil, že televize neposkytla dost peněz na dopracování scénáře a že už se nechce na projektu dál podílet.

V pátek nicméně na Twitteru napsal: "Drazí přátelé, zvěsti nejsou, čím se zdají být... Twin Peaks se vrací na SHO-Network."

Šéf televize Showtime David Nevins tuto zprávu v pátek potvrdil. "David bude režírovat celou sérii, která bude mít dohromady víc než původně oznámených devět hodin," řekl.

Lynchovu změnu názoru prý přivítali skalní fanoušci seriálu i jeho hvězda, herec Kyle MacLachlan, který v původním třicetidílném seriálu, kterému předcházel pilotní film, hrál zvláštního agenta FBI Dalea Coopera. MacLachlan by měl agenta Coopera ztvárnit i v pokračování seriálu.