Co vás na žánru sci-fi a fantasy přitahuje?

To, že dovoluje prožít příběhy z jiných světů nebo časů bez nutnosti štrachat se někde v blátě a zimě v plné zbroji nebo být obklopen vzduchoprázdnem a mrazivým vesmírem. Můžete s hrdiny procházet galaxiemi nebo kolonií trpaslíků a pak knihu zaklapnout a dát si čokoládu a teplou sprchu.

Vaše fantazie vám umožní ocitnout se v dobrodružných příbězích tak často, jak jen rychle čtete, a vytvoří tak protiklad k normálnímu světu plnému front na poště, zubařských zákroků a odevzdaných výkazů.

Nová e-kniha oceněných povídek vyšla ve středu.

Nová e-kniha oceněných povídek vyšla ve středu.

FOTO: archív Nakladatelství Fragment

Jste vnučkou humoristy Miroslava Skály. Jaká je vaše dosavadní autorská zkušenost?

Mám svůj blog, kde jsou uveřejněny zatím jen tři povídky. Teď dokončuji příběh ze žánru humorné sci-fi odehrávající se v současnosti. Hrdinkou je mírně mentálně postižená dívka, která však disponuje nadpřirozenými schopnostmi, jako jsou létání nebo neviditelnost. Sama dost dobře neví, na co jí jsou, ale dozví se o nich lidé, kteří s ní nemají zrovna čisté úmysly. Kniha je o předsudcích a hlavně o přátelství.

Co pro vás vítězství v této soutěži znamená?

Dodalo mi sebevědomí. Doposud jsem si nebyla jistá, zda by moje psaní vůbec někoho mohlo zajímat. Teď vím, že by zřejmě mohlo. Mám mnohem větší motivaci ke psaní a hlavně k dotažení věcí do konce.

Všem, kteří rádi píšou, bych účast v soutěži doporučila. Jít s kůží na trh je sice riskantní a vyžaduje to dost odvahy, ale kde jinde dostanete takovou zpětnou vazbu?