Ewa Farna: G2 Acoustic Stage

Nová alba

FOTO: Universal Music

Záznam z loňského vystoupení zpěvačky Ewy Farne v rámci unplugged programu stanice Óčko. Představila v něm tehdy i písničky z do té doby nevydané desky a ukázala, jak dobrá zpěvačka je. Je to příjemný albový počin.

 

Gun: Frantic

Nová alba

FOTO: Universal Music

Skotská skupina Gun byla slavná hlavně v devadesátých letech. Na své nejnovější dílko natočila rockové písničky, které se sice svou silou nepřibližují těm starším, nicméně svou hudební vášeň pro melodický rock do nich formace vetknula.

 

Electric Lady: Electrical

Nová alba

FOTO: Rocking Planet

Debutové album projektu Electric Lady české zpěvačky, skladatelky a hudebnice Terezy Hrubanové vzniklo částečně ve Spojených státech a částečně doma. Je na něm mix rocku a funky, vše je zpívané anglicky.

 

Yelawolf: Love Story

Nová alba

FOTO: Universal Music

Yelawof je Michael Wayne Atha, americký hiphoper, který se na scéně pohybuje již dvanáct let. Jeho druhé studiové album Love Story přináší také prvky country rapu, který rozjasňuje tradiční hiphoperský přístup k nahrávkám.

 

Billie Holiday: God Bless The Child, Best of

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká jazzová zpěvačka zemřela v roce 1959, když jí bylo 44 let. Zůstala po ní série skvělých skladeb, které se nesou v duchu jazzu i soulu a z nichž některé jsou zachyceny na vzpomínkovém albu.

 

The Wombats: Glitterburg

Nová alba

FOTO: 14th Floor Recordings

Liverpoolská indierocková trojice vydává své třetí album. Pokračuje na něm tak, jak začala na předešlých dvou počinech. Jde tedy o melodické vypalovačky, které jsou podány s přirozeným rockovým drajvem a mladickou drzostí.