Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry. V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechna představení domácího souboru, která se dosud hrála v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak stanou jedinou domácí scénou v Praze Cirku La Putyka.

„Děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva,” říká principál Cirku La Putyka Rosťa Novák.

Ve dnech 17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, která měla premiéru právě v tomto holešovickém prostoru, a Malá smrt, Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.

Režisérské duo SKUTR oslaví na Jatkách 78 jedenáct let společné práce inscenací Bouře, která zde měla na podzim svou premiéru.

Režisérské duo SKUTR oslaví na Jatkách 78 jedenáct let společné práce inscenací Bouře, která zde měla na podzim svou premiéru.

FOTO: archiv Jatka 78

V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Ústeckého Činoheráku. „Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opouští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla,” uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci se 22. dubna představí Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.

V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE s Please The Trees. A samozřejmě nebudou chybět všechna stálá představení Cirku La Putyka - Play, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.